Çocuklarda Dil ve Konuşma Bozuklukları

Çocuklarının güzel bir bir geleceğini her ebeveyn hayal eder. Ancak, çocuklarımız tıpkı bizler gibi hayatta bazı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalırlar. Bu mücadele sırasında biz ebeveynlere düşen sorumluluklar vardır. Bunlar arasında en öncelikli çocuklarımıza "her zaman onların yanında destek olacağımız ve onları her zaman seveceğimiz" mesajını vermektir.
Çocuklarımıza iyi bir gelecek sunmak, onlara vereceğimiz eğitimden geçmektedir. Bu sebepten dolayı pek çok anne ve baba hayatlarında duymadıkları bazı sorunlar hakkında bile araştırmalar yapmakta ve çocuklarına nasıl davranması gerektiği ile ilgili bilgiler toplamaktalar.
Çocuklarla ilgili, sizlerden gelen sorular arasında en çok sorulan sorular arasında, çocuklarınızın konuşması ile ilgili olanlar bulunmaktadır. Bu konuda sizler için daha iyi ve daha profesyonel bir yazı paylaşmak istedim. Bu yüzden çocuk gelişiminde bir profesyonel olan eşim Psikolog Batu AKSU'ya danıştım. Ve kendisi 2008 yılında bir dergide çıkmış olan yazısını bizlerle paylaştı. Bu yazı için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüş fikir soru ve yorumlarınızı bekliyoruz...