Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

Çocuklarımızın eğitimi ve onların geleceği bizler için belki de en önemli unsurdur. Onların sağlıklı bir şekilde hayat sürmeleri ve mutlu olmaları için elimizden gelen herşeyi yaparız. Ancak, bazen elimizde olmayan sebeplerden dolayı bu muhteşem hayat hayalimiz biraz zorlaşabilir.
Bu zorluklar arasında; çocuğunuzun oldukça fazla hareketli olması, dikkatini herhangi bir yere uzun süre verememesinden kaynaklanan öğrenme problemleri olabilir. Etrafınızdaki insanlar, çocuğunuzun bu denli hareketli olmasının hiperaktivite bozukluğundan kaynaklandığını söyleyebilir. Sakın bu söylemler moralinizi bozmasın. Çünkü o kişiler uzman değiller!
Çocuğu için gerekli ya da gereksiz endişeleri olan pek çok anne ve baba için hazırladığımız bu yazımızda, sizleri bir nebze de olsa bilgilendirmek, içinizi rahatlatmak ya da bir uzmana gitmeniz gerekip gerekmediği ile fikir vermek amacındayız. Bu sebepten dolayı çocuklar üzerinde pek çok çalışması olan Psikolog T. Batu Aksu'nun yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu yazı 2007 yılında bir dergide de yayınlanmıştır. Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite konusunda bilgileneceğiniz bu yazı için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüş fikir soru ve yorumlarınızı bekliyoruz...