Televizyon ve Bebeğim!!!

Bilim ve teknolojinin sürekli ve neredeyse takip edilemez bir hızla ilerlediği bir çağda yaşamaktayız. Alışverişten gazete okumaya kadar pek çok alanda teknolojiden yararlanarak gereksinimlerimizi karşılamaktayız.İhtiyaçlarımızın yanı sıra sosyal ilişkilerimizi bile internet ortamından yürüttüğümüz bir gerçektir. Gerek bilgisayar gerekse akıllı telefon ve tabletlerden çevremizdeki insanların neler yaptıklarını takip etmek, haberleri okumak, ev ve kendimiz için alışveriş yapmak hatta mesajlaşarak iletişim kurmak bunlardan sadece bir kaçı.

Peki, biz bunları yaparken bizi bir müfettiş edasıyla hiç aksatmadan takip ederek birebir örnek alan bebeklerimizin ileride ne yapacağını hiç düşündünüz mü? Yukarıda saydıklarımı yapmadığınız zamanlarda ne yapıyorsunuz? Bir tahminde bulunayım :) televizyon mu izliyorsunuz? Pekiii, çok yoğunsunuz ya da çok yorgun. Bebeğiniz ise çok enerjik. Onu televizyonla mı oyalıyorsunuz? Bu sorulardan bir tanesine bile "evet" diyorsanız, bilmeniz gereken bir kaç şey var. Çocuğunuzun hangi yaşta, ne zaman ve ne kadar süre ile bu teknolojiyi kullanması gerektiğini bilerek bunu uygulamaya sokmanız gerekmektedir. Neden mi? Cevabı Psikolog Batu Aksu'nun "Dikkat Tv Var" başlıklı yazısında saklı. Bu yazıda Psikolog Aksu, hangi yaş grubunda, ne kadar tv izlenmesi gerektiğini, nedenleri ile birlikte açıklamaktadır. Kendisine verdiği tüm kıymetli bilgiler için teşekkür ediyorum. 
İlgili Yazılar
Not: Yukarıda verilen tüm bilgiler tamamen şahsi kanaatlerdir. İlgili konularla alakalı tüm bilgiler için bir uzmana danışınız. Yazıda bulunan fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu tarafıma aittir. Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı yasaya göre suçtur.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüş fikir soru ve yorumlarınızı bekliyoruz...