Hakkımda

Selam
Ben 35 yaşında yolun yarısında olmasına rağmen çevresindeki pek çok kişi sayesinde hatırı sayılır hayat tecrübeleri yaşamış ve bunları sizlerle paylaşmak isteyen bir kişiyim.
Burada sizlerle çocuk eğitiminin yanı sıra kanserli hastalar ve hasta yakınlarını yakından ilgilendiren çeşitli hikayeleri paylaşmak istiyorum.
Önceliğim çocuk eğitimi ve gelişimi olacaktır. Hamilelikten doğuma, emzirmeden çiş eğitimine kadar pek çok tecrübemi sizlerle paylaşacağım.Tabi söylemeden geçmemek gerek; anlatacaklarım sadece benim hayat tecrübelerim olacağından herhangi bir problemde bir uzmana danışmanız gerekmektedir.
Annemi (pardon en yakın arkadaşımı) 2009 aralık ayında beyin tümöründen kaybettiğim ve kanser ile mücadelenin hasta ve hasta yakını psikolojisinin bu hastalık üzerindeki etkilerini yaşayarak öğrendiğim için işinize yarayacağını düşündüğüm pek çok hikayem de burada yer alacak.
Keşke bana da birileri böyle tecrübelerinden bahsetseydi de ben de yaşayacaklarıma hazırlıklı olsaydım. Neyse...
Umarım sizlere biraz olsun yardımcı olabilirim..
Hayatımı değiştiren 3 olaydan kronolojik sırasıyla ve kısaca bahsetmek istiyorum.


  • Evlendim :)
2004 yılında çılgınlar gibi aşık bir şekilde evlendim. Onu çok seviyorum. Hayatımda olmasaydı şu an dipteydim. O benim antidepresanımdır. Haa tabi her şey bu kadar günlük gülistanlık değil tabi ki!! 11 yıldır 11 milyon defa kavga etmişizdir. Hem de çeşitli dozlarda :D Ama sevgi işte.. Kızınca bitmiyor ki 
O bir çocuk psikoloğu hatta engelli çocuk psikoloğudur. Ben ise evlenmeden önce hiperaktif denebilecek kadar hareketli, deli ve çılgın olarak bilinen bir genç kızdım. Kim evleneceğim kişinin bir psikolog olduğunu duysa hep aynı espriyi yaptı "e sana ancak o olurdu!". Hatta yakın arkadaşlarım geyiği bir doz daha arttırıp " bu çocuk çok başarılı, seni tedavi edemeyince nüfusuna alıp kariyerini bu şekilde kurtarmaya çalışıyor olabilir" dedikleri bile olmuştu. :D  Yahu Allah aşkına bu esprileri yapanlar arkadaşlarım ama deli ben oluyorum! Çamur at izi kalsın! Asıl deli onlar di mi?  :D


  • Annem kanser oldu ve 2,5 yıl sonra öldü!
Ölümünden 6 yıl geçmesine rağmen çok taze olan bu acımın ayrıntılarına kısaca giremeyeceğim. Çünkü yukarıdaki sadece 8 kelimelik başlık bir sülalenin tüm fertlerinin hayatını değiştirdi desem yeridir. Bundan da ileride bahsedeceğim!


  • Oğlum oldu!
2013 yılında minik bir oğlum oldu. Bana o kadar çok şey öğretti ki inanamadım! Şimdi de ben ona öğretmeye çalışıyorum :D
oğluma olan sevgimden bahsetmeyeceğim bile çünkü bunu evladı olan herkes anlayabilir. Bana sabır, eğitim tecrübesi ve farklı bir bakış açısı kattı. 
Özetle beni takip etmeye devam edin, karlı çıkarsınız! :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Görüş fikir soru ve yorumlarınızı bekliyoruz...